karar: UMUT YASAK!

kızgınım. kırgın da. karmaşık daha çok. sonunun kötü bittiğini bildiği filmi izleyemeyen insan nasıl olur da sonun da yıkılacağını üzüleceğini göre/bile illa da sonu görmek ister anlam vermek güç. helekı o insan kendisi ise..

yeterince inançsızken hayat zaten çok da yolunda gitmez çoğu defa.. ki bir süre sonra bu durum olduğu gibi kabullenilip ''aman zaten hep bole'' kandırmacası ile olduğu berbatlığıyla idare edilir hayat..

ama inanınca bişeye/birine teslimiyet başlar..tepeden tırnağa gardını indirip duyguların tüm çıplaklığıyla savunmasız ki dönüşsüz teslimiyet..

işte teslimiyet!! ne berbat kelime insan kendıne kendını teslım edemezken bir başkasına teslim oldumu aslında hem rahatsızdır/ güvensizdir/ saldırgandır hem de huzurludur/hafifler.. hep vardır bir yerlerde bir korku ''ulen teslim olduk ama ya falanca filanca olur da pişman olursam'' didik yer hatta azıcık aralık buldumu bu düşünce..

aralık koyacağım ama ŞU da VAr:  adama sorarlar bu yazdıklarını yaşadıklarından önce bilmiomudun? cevap verıorum : biliodum! ama var ya hani meşhur hoca geyiği '' YA TUTARSA!! '' ya tutarda mutlu olursam? / ya tutarda huzurumu bulursam? / kafam rahatlar ruhum serinlerse?/ severim hem belki?/ hatta belki bi de sevilirim? / obaa güvenede bilirsem ?? tadından yenmez :)

hah!! ahanda aynen bole kandırıyor umut hepimizi - herkesi..

umut etmeyı yasaklamak lazım !!

kendime dip not: kafası karışık ınsanlardan uzak durmayı öğren! ya tutarsa' larının ihtimali yok annem :/

kendime dip not 2 : duygusal + mutlu + huzursuz olacağına = mantıklı+mutsuz + huzurlu ol  daha iidir candır!

ha bide şu var : ölüm valla var!

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !